Chov koní v Nebanicích
má mnohaletou tradici

Zjistit více

Mezinárodní závody spřežení CAI ***

Národní pohár spřežení bude zahájen ve čtvrtek 16. července v Nebanicích.  Místo  28. ročníku populárních mezinárodních závodů spřežení CAI-3*, které bohužel pro pandemii Covid 19 nešlo uspořádat,pořádá jezdecký oddíl TJ Agro Cheb, z.s., za finanční podpory města Chebu, Karlovarského kraje, Obce Nebanice  a dalších významných sponzorů, Národní pohár spřežení. Divákům se představí špička celé republiky a zahraniční závodníci , kterým v této době domovské podmínky dovolí vycestovat a  změří své síly na tomto v České republice jedinečném závodě.

Návštěvníci shlédnou během tří dnů sportovní klání jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží v několika obtížných soutěžích. Například při drezurních zkoušce závodníci předvedou styl, přesnost a všeobecnou ovladatelnost svých koní.

Pro diváky nejnapínavějším a pro závodníky a koně jednoznačně nejnáročnějším měřením sil je maraton, který bude na programu v sobotu 18. července. Patnáctikilometrový rychlostní úsek a následné náročné zkoušky při průjezdech sedmi technicky složitými překážkami budou prubířským kamenem závodnického umění.

Neděle bude věnována další zajímavé disciplíně, která otestuje zručnost posádek a poslušnost koní. Jedná se o parkur, který zde neznamená skákání přes překážky, jak je tomu u jezdeckých závodů, ale zahrnuje všechny ostatní parametry, včetně přesnosti a rychlosti průjezdu spřežení závodní dráhou.

Po celou dobu konání soutěží zajistí pořadatelé na závodišti občerstvení, pestré doprovodné kulturní programy pro děti během dne i v průběhu večera. K dispozici také bude hlídané parkoviště a pro návštěvníky velké stany s posezením.

Organizátoři mimořádné podívané Vás zvou k návštěvě sportovního areálu v Nebanicích ve dnech 16. až 19. července 2020.

Obrazek1.pngNaši partneři:

logo02.png       logo01.png     TOR Cheb      logo04.png        logo03.png